Granpol Kft. - takarítási szolgáltatások

Szakértőként gondoskodunk a munkahelyek tisztaságáról

Irodatakarítás | Ipari takarítás  Padlótisztítás

Környezetbarát takarítási szolgáltatás

Zöld takarítás

Ilyen volt, ilyen lett... takarítási referencia képek

Referenciák

Megoldjuk takarítással kapcsolatos problémáit!

Miért mi?

Ezekre az ügyfél véleményekre vagyunk a legbüszkébbek

Rólunk mondták

  • Napi iroda takarítás

    Napi iroda takarítás

    Tapasztalataink alapján a legnagyobb igényeket kielégítő szolgáltatásokat biztosítjuk.


  • Iroda nagytakarítás

    Iroda nagytakarítás

    Ha irodájában eseti jelleggel van szükség takarításra, keressen minket!


  • Csarnok, raktár, mélygarázs takarítás

    Csarnok, raktár, mélygarázs takarítás

    Eltávolítjuk a makacs olajfoltokat, guminyomokat garázsából, raktárából

  • Padozatok tisztítása és bevonatolása

    Padozatok tisztítása és bevonatolása

    Gránit, márvány járólap, pvc és linóleum tisztítás, polírozás, felújítás


  • 1
  • Szálláshely takarítás

    Szálláshely takarítás

    Wellness hotel, panzió, apartman takarítás


  • Társasházak és teremgarázsok nagytakarítása

    Társasházak és teremgarázsok nagytakarítása

    Társasházi teremgarázs, parkolóház nagytakarítás


  • Konyha/HACCP takarítás

    Konyha/HACCP takarítás

    Konyhaüzemek nagytakarítása és fertőtlenítése


  • Vezetőképes (ESD) padozatok ápolása

    Vezetőképes (ESD) padozatok ápolása

    Megoldjuk ESD padlója vezetőképességének fenntartását!


  • 1

Kérje ajánlatunkat!

Ajánlatkérés

Az egyik pillanatban, az egyik helyen létfontosságú kenőanyag, főzési segédanyag, kozmetikai szer, vagy gyógyító elixír, néhány centiméterrel arrébb, vagy néhány perccel később pedig szennyeződés. Nem is akármilyen szennyeződés! Makacs, tapadó, nehezen eltávolítható, és ami a fő bűne, környezetszennyező.Mit tehetünk vele, ha szennyeződéssé vált?

Mi más lehetne, mint az olaj!

Olaj eltávolítás

Fel kellene szedni a padlóról, el kellene távolítani a berendezésekről, ki kellene imádkozni a díszburkolatból, hisz csúnya, mérgező, büdös, nem oda való.

A szennyeződéssé váló olaj gyakran keseríti meg az életünket, és rondítja el környezetünket.
Sajnos ezek mindennapos esetek:

  • Baleset miatt gázolaj, kenőolaj, vagy hidraulikaolaj kerül az útburkolatra. Ezt el kell távolítani, mert balesetveszélyes, és szennyezi a környezetet, mérgezi a környező élővilágot.
  • Üzemanyagkútnál gázolaj kerül a térburkolatra, ahonnan cipőnkkel a kocsi belsejébe hordjuk.
  • Üzemcsarnokokban különféle kenő-, és forgácsolóolajok kerülnek a padlóra, és a tárgyakra, ahonnan a legkülönfélébb módon széthordjuk az egész környéken úgy, hogy több 10 méteres környezetben minden olajos lesz.
  • Olajjal szennyeződött padlójú üzemcsarnok funkcióját megváltoztatják, és a több éves, vagy több évtizedes olajmaradékot kellene eltávolítani a betonpadlóból, vagy az olajjal telítődött padlót kell felszedni, és veszélyes anyagként kezelve kell tőle valamilyen módon megszabadulni.
  • Nagykonyhai olajleválasztóból a felgyülemlett elhasználódott étolaj és zsírmaradékot el kell távolítani, és veszélyes anyagként kezelve el kell szállíttatni.

Csupán néhány hétköznapi eset, amelyek száz- és ezerszámra fordulnak elő, és hatalmas olajjal szennyezett területeket hagynak hátra.

Majd csak megoldja valaki, valahogy... várjuk a jó szerencsét

Az olajszennyeződést aztán magára hagyjuk, illetve sandán az anyatermészetre bízzuk, hogy majdcsak megoldja valahogy, hisz úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna. És mivel közvetlenül nem fáj, nem ég a szemünk, nem sajognak az ízületeink, így nem is foglalkozunk vele tovább. Majd, ha az unokáinkat zavarni fogja, kezdenek vele valamit.

"De hát az sem tudjuk, mit kedjünk vele?"

Az emberek, akiknél a szennyeződés keletkezik, nem igazán tudják mit is kezdhetnének vele. A termelőüzem igazgatója, az üzemanyagkút vezetője, a konyha vezetője általában nem jártas abban, hogy mit lehet kezdeni az olajszennyeződéssel, és a díszburkolaton éktelenkedő olajfoltokat, az üzemeket lepelként befedő olajfátylat, vagy a túlcsorduló olajleválasztókat az élet természetes velejárójának tekintik, és a szennyező olaj eltávolításának igénye igen kevés helyen fogalmazódik meg.

Pedig van rá jó megoldás, ami nem is drága, és nem is bonyolult. Különösen az alkalmazásával nyerhető előnyökhöz képest nem az, és ami külön nyereség, hogy az eljárás ráadásul a lehető legkörnyezetbarátabb.

Megnyugtatjuk: van rá jó megoldás: tisztítás olajlebontó anyaggal.

Mit tehetünk, ha egy közúti balesetben olaj kerül az útburkolatra, és a talajra?

A legcélszerűbb megoldás, ha az olajfoltot körülhatároljuk, hogy ne terjedjen tovább, az olaj nagy részét abszorbens porral, vagy abszorbens kendőkkel felitatjuk, a maradékot pedig biológiai olajlebontó anyagból készített tisztítóoldattal semlegesítjük, vagyis ezzel az oldattal az olajat lebontjuk, ártalmatlanítjuk. Ha az olaj a földre, a talajba került, akkor a műveletet az olaj mennyiségétől függően lehet, hogy többször meg kell ismételni addig, amíg az olaj teljesen le nem bomlik. Az útburkolatról viszont érdemes felszívni, és elszállítani.

Az üzemanyagkútnál kifolyt gázolaj eltávolításával is hasonló az eljárás mint az előző esetben, itt viszont a régen beivódott olajfoltokat is el kellene távolítani. A töltőállomások környékét általában beton térburkolóanyaggal fedik le. Ez porózus anyag lévén magába szívja az olajat – eltávolítása azonban egyáltalán nem reménytelen, csak kicsit hosszadalmas művelet, némi türelmet igényel. A tisztítási eljárás után ugyanis a folt a beszívódott olaj mennyiségétől függően újra meg fog jelenni. Ez azonban nem baj, sőt éppenséggel jó, mert ez azt jelenti, hogy sikerült a felszínre csalogatni, ahonnan néhány kezeléssel eltávolíthatjuk. Nyugalom, a látszat ellenére a szükséges ismétlések száma nem végtelen, és a tisztítás nem is költséges, csak némi türelem, és víz szükséges hozzá.

Az üzemcsarnokokban keletkező olajszennyeződéssel való „birkózás” sem reménytelen eset. A probléma megoldása leginkább a gyermekneveléshez hasonlatos: a kulcs a következetesség, vagyis a magunk által alkotott normák követése.

Néhány egyszerű rendszabályt kell bevezetni. Az olajszennyeződést a keletkezés helyén fel kell fogni olyan abszorbens anyaggal, amely erre képes, a szétfröcsögő, vagy eszközökkel széthordott – immár nem túl sok - anyagot megfelelő gyakorisággal biológiai olajlebontó anyag oldatával fel kell takarítani egy arra alkalmas tisztító-berendezéssel, és az üzemcsarnokok határánál szennyfogó zónákat kell kialakítani. Oda kell figyelni még az olajos hulladék (forgács, és forgácsolóolaj) megfelelő kezelésére, és olajmentesítésére is. Így könnyen elérhetjük azt, hogy a keletkezett fémhulladék olajmentes lesz, és sokkal kevesebb hulladékot kell veszélyes anyagként kezelni.

Amennyiben egy hosszú időn át olajos technológiára használt terület padlóját kell olajmentesíteni, akkor a felületet alaptisztítani kell, melyhez biológiai olajlebontó anyaggal készült oldatot kell használni. Amire számítani lehet: a műveletet várhatóan többször egymás után el kell végezni, ugyanis ebben az esetben is igaz az a takarítás minden területére érvényes alapigazság, hogy a több rétegben, nagy mennyiségben lerakódott szennyeződést csak több művelettel lehet eltávolítani. Az olajeltávolítást nem lehet azzal sem megkerülni, hogy a rissz-rossz kopott betonpadlónk tetejére egy új, friss betonréteget húzunk. Finoman szólva nem elegáns megoldás.

És itt nemcsak arról van szó, hogy a tulajdonost álmatlan éjszakáin kísérteni fogja a műhely padlójába temetett néhány 10 kg olaj, hanem arról is, hogy az milyen gyakorlati problémát fog okozni. Az a fránya olaj ugyanis nem csak lefelé, hanem felfelé is beszívódik a porózus anyagokba, így rövidesen meg fog jelenni az új beton felületén is. Ez ugye azt jelenti, hogy felesleges kiadás volt a betonozás, és eléggé reménytelen, valamint hogy nagyon költséges vállalkozásnak tűnik az új betonrétegen keresztül kicsalogatni az alsó betonfelületben lévő meglehetős mennyiségű olajat.

Tehát jobb a dolog végére járni akkor, amikor a probléma felmerül. A fogorvos sem tesz tömést az odvas fogba.

Ne tekintsük többé természetesnek, és kezelhetetlennek az olajjal szennyezett felületeket.

A környezetbarát módon olajlebontással végzett felülettisztítás, és ártalmatlanítás is növeli a takarítási munkák hozzáadott értékét.

Hol alkalmazható sikeresen ez a technológia?

  • Gépműhelyben,
  • Öntő üzemben,
  • Forgácsoló üzemben,
  • Olajleválasztóban,
  • Nagy konyhában,
  • Üzemanyag töltő állomáson

Az eddig megtisztíthatatlannak hitt felületek tisztává varázsolása is azt fogja bizonyítani mindenki számára, hogy „A tisztaság érték!”

További cikkeink:

Ismeri a kutyust az IKEA reklámból?

Sárga kendő van a takarítónál - Ezt jelenti:

Mi rosszabb egy koszos mosdónál?

Egyszer áldás, máskor átok? Mi az?

Tavaszi tisztítókúra recept szőnyegeknek

Takarítási referenciák

Ilyen volt - ilyen lett. Nézze meg referencia munkáinkat, kattintson erre a linkre.

Ptakarítási referenciak, PVC padlo takarítás

Tisztaság Mánia Blog

Olvassa a Tisztaság Mánia Blog-ot Ön is. Szerezzen friss ismereteket a takarítás szakmai titkairól:

Tisztaság Mánia Blog

 

Vagyonvédelmi üzletág

Ismerje meg vagyonvédelmi üzletágunk szolgáltatásait, kattintson a képre:

vagyonvédelmi szolgáltatások