Szeretné elkerülni a legtipikusabb takarítási bakikat? Most segítünk Önnek!

Ne mossa fel vizesen a laminált padlót

Bármennyire is szépen kerültek lefektetésre a laminált padló elemei, mindig marad köztük rés, melyen át beszivárog a felmosóvíz. Ez a folyamat vezet majd el a laminált padló felázásához, felpúposodásához, szépen "lassan" tönkre fog menni.
Mi a megoldás? A feltörléshez száraz, vagy impregnált mikroszálas mopot használjon. Ha nincs mikroszálas mop, megfelelő a pamut mop, vagy puha textilkendő, lehetőleg minél kevesebb műszál tartalommal. További laminált padló ápolási tippek az ingyenesen letölthető 18 oldalas Padlótisztítási Tudásanyagunkban: http://www.granpol.hu/granpol-takaritas-tippek

Ne tisztítsa a természetes kőpadlót ecettel

Ilyen padozat típus például a márvány, a gránit, a mozaikpadló. Az ecet ugyan valóban egy nagyon hasznos "takarítószer" lehet, de mivel savas, a természetes kőpadlód felületét meg fogja marni. Matt lesz, apró bemarások, pórusok keletkeznek rajta, melyekben megül a kosz! Egy idő után lehetetlen lesz hagyományos módon a koszfátyolos padlót tisztára mosni! Tudjon meg többet a természetes kőpadlók takarításáról blogbejegyzésünkből.

Ne tegyen sok tisztítószert a felmosóvízbe

A felmosás hatékonyságát soha nem a vízben oldott tisztítószer mennyisége határozza meg. Ha túl sok tisztítószert kever a felmosóvízbe, akkor sokkal jobban fog habozni és ez a tisztítószeres hab csíkokban rá fog száradni a padozat felületére. A padló azt a látszatot kelti, mintha csak felületes munkát végzett volna. Hogyan kerülje el? Olvassa el a tisztítószer használati utasítását, melyen a gyártónak fel kell tüntetnie többek között azt is, milyen hígítási arányban kell alkalmazni. Ne térjen el ettől a mennyiségtől, mert a felületen kárt is okozhat a nagyobb töménységű szer, (megmarhatja) illetve nem ettől lesz szebb és jobb a takarítás minősége.

Ne felejtse el a takarítóeszközöket cseréni vagy kitakarítani

Pedig ezt szinte mindenki elfelejti... pedig olyan egyszerű, de fontos mozzanatokra kell gondolni, mint például:

  • a felmosó mopot a felmosást követően érdemes tisztítószeres vízben áztatni egy órát, hogy  kieressze a magába szívott koszt,
  • a törlőrongyok állapotának jót tesz, ha havonta egyszer mosógéppel vagy forró vízben is átmossa őket,
  • a seprűk sörtéjét (vagy szőrét) porolja le minden felseprés után, szintén hasznos, ha néha egy rövid időre be is áztatja mosószeres vízbe,
  • a mosogató szivacsot ajánlatos a mosogatás után forró vízben átöblíteni, így nem válik a baktériumok melegágyává. Fontos, hogy legalább 2 hetente cserélje le a mosógatószivacsot!

Ne használja ugyanazt a törlőkendőt a konyhában és a fürdőszobában

Lehet, hogy a konyhai törlőkendő gyakran a mosdóban is használtatik? Ugye ebbe még belegondolni is rossz? Mi már régóta alkalmazzuk a színkódos takarítás módszerét és dolgozóink figyelmét is felhívjuk, hogy eszerint járjanak el minden nap, azaz a különböző színű rongyokat csakis kizárólag abban a helyiségben használhatják, amire azt a színe vonatkozik. A takarítási szakmában a következő színkódokat használjuk:

  • Kék törlőkendő és kék vödör: bútorok, berendezési tárgyak tisztítására szolgál
  • Zöld kendő és vödör: csak a konyhában, étkezőben használatos eszközök
  • Sárga kendő és vödör: mosdó és fürdő helyiségekben alkalmazandó
  • Piros kendő és vödör: csak WC-t, piszoárt takarítunk velük.

A porszívózás legyen kiemelten fontos része a takarításnak

Gondolta volna, hogy a szőnyegek sokkal több problémát és veszélyt rejtenek, mint a mosdók? A padlószőnyegekben – megfelelő és szakszerű karbantartás hiányában - rengeteg por, korom, emberi hámsejt, hajszálak, ételek darabjai, italok maradványai, vegyi anyagok, tisztítószer maradékok, stb. halmozódhatnak fel. Ráadásul a porszemcséken gombák, baktériumok, esetleg vírusok tapadnak meg, melyek a lépések és a légáramlat felkavar a levegőbe, a helyiségben tartózkodók pedig belélegzik, megtapad a nyálkahártyán, és ez különböző egészségügyi problémákat okoz.  Az irodákban minden nap fel kell porszívózni a padlószőnyeget, otthonunkban pedig hetente minimum egyszer, ha kisállatot tartunk a lakásban, akkor ajánlatos még gyakrabban. További érdekességek szőnyegtisztítással kapcsolatban blogunkban.

Alakítson ki szennyfogó zónákat

Kutatások bizonyították, hogy a padlószőnyegben lévő kosz egy 7 méter hosszú szakaszon 92%-ban a cipővel lett behordva. Nem mindegyik bejáratra igaz ez, de sose a kivételeket vegyük alapul. A megfelelően kialakított szennyfogó zónák segítik összegyűjteni a kintről érkező koszt, csökkentik a takarítási költségeket és segít megőrizni a tisztaság érzetét. Használjon jó minőségű szennyfogó szőnyeget, lábtörlőt a bejáratoknál!
További padlóápolási tippek az ingyenesen letölthető 18 oldalas Padlótisztítási Tudásanyagunkban.

Mindig fentről lefelé haladjon a takarítással

Rengeteg időt spórolhat, ha a megfelelő sorrendben végzi a takarítást. Ez azt jelenti, hogy mindig fent kezdje a munkát és lent – a padló szintjén – végezendő feladatokkal fejezze azt be :

  • először is portalanítsa le a szekrények tetejét, a lámpaburát,
  • kezdje a párkánnyal és az ablakkeretek lemosását, majd csak utána fogjon hozzá az üvegfelületetek tisztításához.
  • folytassa a polcokkal, asztalokkal, székekkel,
  • majd fejezze be a padozatok tisztításával: alapos porszívózást kövesse a felmosás padozat fajtának megfelelő módszerrel.

Mindig olvassa el a tisztítószerek használati utasításait

Ne találomra adagolja a tisztítószereket, hanem olvassa át figyelmesen a használati utasításokat, hiszen a nem megfelelő adagolás – főleg a túl sok szer – a felületben maradandó károkat is okozhat.  Saját bőrünket is megsértheti, irritálhatja a légzőszerveinket, szemünkbe csöppenve vakságot is okozhat. Ne használjon olyan tisztítószert, melyet nem ismer és a flakonon sincs felirat vagy használati utasítás!

Ne hagyja ki a nagytakarítást

Úgy gondolja, hogy az alapos napi takarítás elégséges a folyamatos tisztaság fenntartásához? Sajnos azt kell mondjuk Önnek, hogy nem! Egy hatékony nagytakarításhoz sokkal több idő és energia (dolgozó kéz) szükséges és a használandó takarítószerek és eszközök fajtája, típusa sem egyezik meg a napi takarításéival. Továbbá a terepet úgymond elő kell készíteni: el kell távolítani, mozdítani minden olyan bútort, tárgyat, mely akadályozhat minket a munkában. Ilyenkor a selejtezést, lomtalanítást is érdemes elvégezni egy füst alatt. Ha úgy érzi, jól jönne egy kis segítség, szakértelem a nagytakarításhoz, forduljon takarítócéghez, akik biztosítanak munkaerőt, eszközöket és elvégzik a "piszkos munkát".

Ne hagyja ki a rejtett, vagy nehezen hozáférhető zugokat a takarítás során

Csábító dolog "kifelejteni" a takarításból a nehezen hozzáférhető helyeket. Pedig ezt nem éri meg elodázni, mert később sokkal több időbe és fáradtságba fog kerülni az addigra összegyűlt koszmennyiség eltüntetése. És bizony kínosan is érzhetjük magunkat, amikor egy vendégünk fejére esik a pókháló vagy egy portigrissé növekedett porcica.

Ne csak egyvalaki végezzen el mindig, mindent

Az élet minden területén fontos a szervezettség, ez igaz a takarításra is. Otthon a hölgyek hajlamosak magukra vállalni szinten minden takarítási feladatot, ami nem javasolt, hiszen "egységben az erő", egyedül romlik a teljesítmény és sokkal több értékes időt veszít el a család, melyet más, hasznosabb  dolgokkal is ki lehetne tölteni. Mindenki megtalálhatja azt a feladatot, melyet legjobb képessége szerint el tud végezni, nem kell egyvalakinek felelősséget vállalnia az egész ház tisztaságért, hiszen ez az egész család közös érdeke.

Takarítási referenciák

Ilyen volt, ilyen lett...
Nézze meg referencia munkáinkat: Takarítási referenciák

Ajánlatkérés:

kapcsolat(kukac)granpol.hu

 +36/70/953-7803